Seyahatteyim

Skytrax En İyi Havayolu Anketi

Skytrax En İyi Havayolu Anketi
Skytrax tarafından her yıl düzenlenen ve havayolu firmaları arasında en iyilerin seçildiği anket başladı. Ülkece gurur kaynağımız olan Türk Hava Yolları’nın 6 kez üst üste Avrupanın En İyi Havayolu seçildi. Zaten bunu hak eden bir havayolu şirketi. Bunu reklam olsun diye söylemiyorum ülkemizden çıkan ender başarılardan biri Türk Hava Yolları.

Skytrax tarafından yapılan bu ankette, Uluslararası seyahat muayenelerinde en iyi kabin kadrosu, Havalimanı, Havayolları, Havayolu dinlenme salonu, uçaklar içindeki eğlence, güvertedeki ikram gibi konularda en iyiler belirlenir. Bu belirlemeyi yolcular yapar. İsteyen herkes Skytrax sitesinden oymalalarda bulunur ve bu oylamalar sonucunda, havacılık oscarları Skytrax tarafından dağıtılır.

“Havacılık sektörünün Oscarları” olarak nitelendirilen bu ödüller, Yolcu Tercihleri Ödülleri olarak geçer. Dünyanın saygın denetleme kuruluşlarından olan Skytrax, bu uygulamayı her yıl düzenli bir biçimde sürdürüyor. Bu yıl da, dünya genelindeki 550 havalimanında, 1 milyonun üzerinde yolcunun katılımıyla gerçekleştirilen araştırmada; check-in’den, varışlara, ikramlardan, first class hizmetlerine, transfer hizmetlerinden, alışverişe, güvenlikten, ülke giriş hakları ve kalkış noktası prosedürlerine kadar birçok farklı alanı kapsayan temel performans kriterleri değerlendirildi. Bu çalışma sonucunda Türk Hava Yolları “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi”, “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı” ve “En İyi Business Class İkram Servisi” ödüllerinin de sahibi oldu.

Hakikaten de Türk Hava Yolları bu ödülü hak ediyoru. Avrupada iç hatlar uçuşlarını kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki oradaki bir çok havayolu şirketi ile Türk Hava Yollarını yan yana koyup karşılaştırma yapmam. Çünkü aralarında uçurum var her konuda. Diğer bir kaç havayolu ile kıyaslayabilirim belki ülkemizde ki ama Türk Hava Yolları olmaz. Çok büyük bir klasman farkı var gibi geliyor. Burada en fazla şikayet edilen nedir mesela rötardır değil mi? En fazla ne kadar olur yarım saat hadi sen bilemedin bir saat. Danimarka’da tam üç buçuk saat bekledim. Kimse de sesini bile çıkartmadı ve bu gayet normalmiş gibi bekletildik. Hizmet kalitesine ya da ikram konusuna hiç girmiyorum. Elinde bir tepsi, tepsinin üstünde yarısına kadar dolu üçü beşi bir arada kahvemsi şeyler ile yalpalaya yalpalaya gelen hostun “coffee?” diye sorması ile bizim burda ki otobüs firmalarını karşılaştırabilirim.

Eğer sizlerde katılmak isterseniz aşağıdaki linkten ankete katılabilirsiniz. Her yıl bu sefer oylama yapacağım diyorum fakat genelde geçmiş oluyor zamanı ve sonuçları görüyorum. Şu ana kadar bir kez oylama yapabildim yanlış hatırlamıyorsam. Umarım gelecek sefere yetişebilirim.

Skytrax En İyi Havayolu Anketi

Ankete katılmak için tıklayınız

Skytrax En İyi Havayolu Anketi

Skytrax En İyi Havayolu Anketi, Skytrax, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları 6. Kez En İyi Havayolu Firması, Skytrax Havayolu Anketi, Skytrax En İyi Havayolu Anketi, Skytrax En İyi Havayolu Anketi, Skytrax En İyi Havayolu Anketi