Seyahatteyim

En İyi Havayolu Şirketleri

Dünyanın En İyi Havayolu Şirketleri

Skytrax tarafından, her yıl düzenlenen ve dünyanın en iyi havayollarının listelendiği, World’s Best Airline 2014 sonuçları aşağıdaki gibi. Türk Hava Yolları hemen hemen her yıl ilk on içerisinde yer alıyor. 2013’de dokuzuncu sırada iken bu yıl ilk beşde görüyoruz.

1 Cathay Pacific (2013 – 6)
2 Qatar Airways (2013 – 2)
3 Singapore Airlines (2013 – 3)
4 Emirates (2013 – 1)
5 Turkish Airlines (2013 – 9)
6 ANA All Nippon Airways (2013 – 4)
7 Garuda Indonesia (2013 – 8)
8 Asiana Airlines (2013 – 5)
9 Etihad Airways (2013 – 7)
10 Lufthansa (2013 – 11)

Avrupanın En İyi Havayolu Şirketleri

Skytrax tarafından, sadece dünyanın değil, aynı zamanda lokasyona göre, kıtalara görede seçimler yapılıyor. Bu seçimlerden biride Avrupanın en iyi havayolları seçimi. Bu seçimde üç yıldır birinciliği bırakmayan bir hava yolu firmamız var, Türk Hava Yolları. Detaylı bilgi için; Best Airline in Europe

1 Turkish Airlines
2 Lufthansa
3 Swiss
4 British Airways
5 Aegean Airlines
6 Austrian
7 Finnair
8 KLM Royal Dutch Airlines
9 Virgin Atlantic Airways
10 Air France

Türkiye’nin En İyi Havayolu Şirketleri

Türkiye içinde de sonuç değişmiyor tabiki. Türkiye’de bulunan havayolu şirketleri arasında Türk Hava Yolları açık ara en iyisi durumunda. Fakat diğer havayolu firmalarımızda hiç fena değil. Özellikle Avrupa iç hatlarında uçuşlar yaptıktan sonra şunu çok net söyleyebilirimki, birçok Avrupalı havayolu şirketinden daha iyi havayolu firmalarımız var. Türkiye’deki havayolu firmalarından sorun yaşadığım, daha doğrusu kötü hizmet gördüğüm iki firma oldu sadece, onların dışında sorunla karşılaşmadım. Çevremdeki insanlardan ve yaptığım araştırmalar sonucunda da aynı havayollarında insanların sorun yaşadığını gördüm. Turkish Airlines, AnadoluJet, Atlasjet, Borajet, Onur Air, Pegasus Airlines, SunExpress firmaları arasında, Pegasus ve SunExpress ile kötü anılarım oldu. Her iki havayolunuda seçmemeye özen gösteriyorum.

Türk Hava Yolları’nın eleştirildiği bir konu rötar. Fakat bu rötarlar avrupanın birçok havayoluna göre çok kısa rötarlar, 10-15 dakikalık. Kopenhagen’de tam üç buçuk saat rötar yapmış olan Norwegian’ı gördükten sonra 10-15 dakikalık gecikmeler, bana hiçbir şey gibi geliyor. Kaldı ki bu her zamanda olmuyor. Örneğin İstanbul-İzmir seyahatlerimde -ki çok sık gidiyorum- her 4 uçuşdan birinde denk geliyor. Bunlarda da genelde hava trafiğinden dolayı, yani havaalanının yetersizliğinden kaynaklanan rötarlar. Rötar konusunda en iyi havayolu firmasınında Finnair olduğu söyleniyor. Finnair hakikatende çok dakik bir havayolu firması. Havalimanında bir sorun olmadığı sürece uçuşlarının büyük çoğunluğunda -ki bu %95 lerin üstünde bir rakamdı- zamanında kalkış yapıyor.

En İyi Havayolu Şirketleri
En İyi Havayolu Şirketleri

En iyi havayolları, En İyi Havayolu Şirketleri, 2014 en iyi havayolları, 2014 havayolu, Avrupa Ulaşım Tavsiyeleri, En İyi Havayolu Şirketleri, Norwegian, Fin Air, Thy, Türk Hava Yolları, lufthansa, swiss, En İyi Havayolu Şirketleri, Fin air, En İyi Havayolu Şirketleri, air france, austrian, En İyi Havayolu Şirketleri