Seyahatteyim

En Çok Tercih Edilen Şehirler

En Çok Tercih Edilen Şehirler
Genelde merak edilen bir sorudur en çok tercih edilen şehirler. Övünmek gibi olmasın ama, ne kendime nede arama motoru arkadaşlara bir kez bile sormadım bu soruyu. Neden derseniz ziyaret etmek istediğim ülkeyi, şehiri popülerlik durumuna göre değil, kendi isteğime göre belirlemek isterim. Bu zamana kadarda hep böyle yaptım. Emin olun daha çok mutluluk duyacaksınız. İstediğiniz, planladığınız yada düşündüğünüz yere yolculuk yapacaksınız bundan daha güzeli olabilir mi?

Ha yok ben illa popülerliğe göre hareket ederim derseniz o zaman bir şey diyemem tabi. Yada kardeşim meraktan bakıyoruz sadece derseniz o zamanda tamam bişey diyemem tabi. Aşağıdaki listede bu merakınızı giderebilmeniz için yurtdışı ve yurtiçinde en çok tercih edilen şehirleri derledim. Bu arada bu listeyi her yıl güncellemeye çalışacağım.

En Çok Tercih Edilen Şehirler (Türkiye, 08-10 2014)

Atina
Beyrut
Londra
Malaga
Berlin
Bükreş
Kiev
Moskova
Zürih
Belgrad

Sanırım insanlarımız şehir keşfetmekten, bilmedikleri yerlere gitmekten hoşlanmıyorlar. Yakın olsun, ucuz olsun mantığı ile hareket ediyorlar.

En Çok Tercih Edilen Şehirler

En Fazla Turist Alan Ülkeler (Avrupa, 2014)

Fransa 83.0 milyon
İspanya 57.7 milyon
İtalya 46.4 milyon
Türkiye 35.7 milyon
Almanya 30.4 milyon
Birleşik Krallık 29.3 milyon
Rusya 25.7 milyon
Avusturya 24.1 milyon
Ukrayna 23.0 milyon
Yunanistan 15.5 milyon

Burada tezimin ne kadar doğru olduğunu görüyorsunuz. Popüler listelere göre hareket edince yada şöyle diyelim tüm insanların yaptıklarına bakarak hareket edersek eğer Fransa’yı görmeye gideceğiz. Kötü demiyorum tabiki ama çok daha güzel alternatifleri varken neden Fransa? Bu arada avrupada en fazla tercih edilen ülkeler sıralamasında ilk 5 de olmamızda güzel. Her ne kadar bunu değerlendirebildiğimizi düşünmesemde yinede güzel bir gelişme bu. Turistlere yapılan davranışları bizzat gördüğüm için şunu söyleyebilirimki bizim çok acil eğitimli, konuşmasını bilen, ahlaklı ve terbiyeli personele ihtiyacımız var.

En Çok Tercih Edilen Şehirler

En Fazla Tercih edilen Şehirler (Türkiye, 2014)

Antalya
Bodrum
Çeşme
Marmaris
Fethiye
Alanya
Kuşadası
Datça
Kıbrıs
Uludağ

En Çok Tercih Edilen Şehirler, tatil şehirleri, en fazla tercih edilen şehirler, tatil yerleri, En Çok Tercih Edilen Şehirler, yurtdışı tercihleri, yurtiçi tercihleri, tatil yerleri, şehirler