Seyahatteyim

Hakkımda

Merhaba!

1982 İzmir doğumluyum. İlk yirmi yılı geçiyorum, o bölümü daha sonra anlatacağım.

Doksanlı yıllarında sonlarına doğru tanıştığım bilgisayarlar ile birlikte hayatımda farklı bir kapı açıldı. Bu kapıdan içeri girer girmez, grafik tasarım ile tanıştım. Sonrasında web tasarım, flash animasyon, üç boyutlu görselleştirme ve kod dünyası ile devam ettim. Kendimi çalıştığım projelerle geliştirdim. 2007 yılından sonra, bu alanlarda eğitimler vermeye başladım. Üç boyutlu görselleştirme, web tasarım ve geliştirme alanlarında kurumsal ve bireysel birçok eğitim verdim. 2012 yılından itibaren eğitimlerimi, Türkiye’nin ilk ve tek, konusunda uzman, e-eğitim platformu olan, Vidobu üzerinde, video eğitim şeklinde sunmaya başladım.

Adobe ACI (Adobe Sertifikalı Eğitmen), Adobe ACE (Adobe Sertifikalı Uzman), Apple ACSP (Apple Sertifikalı Destek Uzmanı), ACTC (Apple Sertifikalı Teknik Koordinatör), Microsoft MCP (Microsoft Sertifikalı Profesyonel), MCT (Microsoft Sertifikalı Eğitmen), MCTS (Microsoft Sertifikalı Teknoloji Uzmanı), MCPD (Microsoft Sertifikalı Web Geliştiricisi), CIW Webmaster (Sertifikalı Internet Web Uzmanı), CIW Web Tasarım Uzmanı, CIW Web Profesyonel, ve ECDL (Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Belgesi) sertifikalarına ve ünvanlarına sahibim. Projelerim, eğitimlerim ve sertifika bilgilerimin detaylı bilgileri için lütfen kişisel web sayfamı ziyaret edin.

Hiç sıkılmadıklarım; kitap okumak, blog yazmak, bisikletle gezmek, bisikletsiz gezmek, kısacası gezmek, yeni yerler görmek, yüzmek ve dalış yapmak. Bir de tipografi ile ilgili çalışmalar yapıyorum. Tabi bu konuda oldukça amatörüm ama seviyorum ne yapayım… Fotoğrafçılık konusunda da kendimi geliştiriyorum. Fotoğraflarımı 500px/metinyilmaz adresinden görebilirsiniz. Seyahat etmeyi, bilmediğim yerlere gitmeyi çok severim. Seyahat ettiğim yerlerle ilgili tecrübelerimi Seyahatteyim.com sayfasından paylaşıyorum. Bu sayfalar haricinde bir kaç arkadaşım ve yeğenim ile birlikte yürüttüğümüz Kitapveyorum.com adında bir blog sayfamız daha var. Kitap yorumları ve tanıtımları yapıyoruz. Kitapların bizlere hissettirdiklerini sizlerle paylaşıyoruz.

Son olarak kahve yapmayı ve içmeyi çok severim.

Metin Yılmaz

Seyahatteyim, seyahat, yurt dışı seyahat, yurt içi seyahat, seyahat önerileri, şehir rehberi, gezi rehberi, yurtdışı önerileri, pasaport nedir, vize işlemleri