Seyahatteyim

MNG Turizm

Otel arama siteleri birçok bunu biliyorsunuz. Fakat bu arama sırasında bizleri yoran, gereksiz sonuçlar getiren, reklam üzerine reklam ile bizleri bunaltan çok daha fazla. Bu yüzden arama yapmak bazen kabusa dönüşebiliyor. Bu yüzden sizlere iyi arama sitelerinden örnekler vermeye çalışacağım. Bunlardan biri MNG Turizm adlı site.

MNG Turizm
Bu sitede filtreleme hiç fena yapılmamış görünüyor. Hızlı ulaşım sağlanan menusu ve alt kısımda bulunan kategoriz düzeni, hızlı bir biçimde içeriğe erişmeyi mümkün kılıyor. Bu, zaten bizlerin hızlı bir biçimde sonuca ulaşabilmesi için oldukça önemli bir konu. Ne yazık ki bu bir çok site tarafından göz ardı edilmekte.

Zamanın kullanımının önemi arttıkça, bizlerin bu konuya olan hassasiyetini gözardı eden sitelerle zaman kaybetmemiz, elbette düşünelemez. Bu yüzden daha esnek, daha hızlı, daha basit bir anlatımla bizlere içerği sunan siteleri kullanmalı, bu sitelerin uygulamalarını ya da kampanyalarını incelemeliyiz. İşte Bu yazımda tanıttığım site bunu bize sağlıyor.

Kategorizasyonun Önemi
MNG Turizm

Görselde göreceğiniz gibi, aramaları hızlandırmak adına, belli bir kategorizasyon yapılmış. Bir tür hızlı erişim tuşları gibi düşünebilirsiniz. Kategorizasyon sitelerin hızlı kullanılmasını ve veriye hızlı erişmemizi sağlayan bir kolaylık. Bazı sitelerde bu işlem için filtreleme araçları da kullanılıyor. Zaten aslında amaç aynı sadece ön yüzde bize gösterilen seçme tipi farklı.

Örneğin biz MNG Turizm sayfasına eğer WoW otellerini görmek istiyorsak, hızlı bir biçimde erişebiliyoruz. Belki de sadece bu otellerde konaklamak istiyoruz ve seçimimizi sadece bu otellerden yana kullanacağız. İşte bu gibi durumlarda, butip filtrelemeler oldukça faydalı oluyor. Bir dieğr rahatlık ise kampanyaları hızlı bir biçimde görmek isteyebiliriz. Örneğin zaman sıkıntımız yok, sadece uygun ve gitmek isteyeceğimiz bir yere kampanya var mı yok mu bunu görmek istiyoruz. İşte bu gibi bir durumda, MNG Turizm sitesindeki bu tip filtrelemeler işe yarayacaktır.

Yine benzer bir biçimde yurtiçi, yurtdışı ayrımları da bizlere rahatlık sağlayacaktır. Burada bir diğer önemli nokta gemi turları. Ülkemizde ne sıklıkla kullanılıyor bilemiyorum ama yurtdışında yaygın kullanılan bir seçenek. Bu seçenekler arasında bana hitap etmeyen herhalde yurtdışı turlarıdır. Çünkü genelde yalnız seyahati seven biri olarak turlarla bir yerlere gitmenin güzelolacağını sanmıyorum. Hiç denemedim belki bununda etkisi vardır ama yapanların geri bildirimlerinden edindiğime göre az biraz sistematik bir gezme oluyor. Daha özgür bir gezme taraftarı iseniz, size çok uygun gelmeyebilir.