Seyahatteyim

Brugge Seyahat Rehberi
Sakin mi sakin küçük bir Belçika kasabası olan Brugge bana sorarsanız Brüksel’den daha güzel. Çünkü Brugge, şehir gibi değil daha çok yazlık gibi bir yer. Yeşilin hemen hemen her tonunun olduğu, yeşillikleri ve yağmuru bol olan tertemiz bir yerleşim yeri. Buraya geldiğinizde aklınıza gelen ilk şey “huzur” olacak, hemen ardından rahatlama ve sakinlik gelecek.

Brugge beni etkileyen ve kendisini bana çok sevdiren avrupa şehirlerinden biri. İnsanda büyük bir huzur duygusu uyandıran bu şehirde, uzun bir süre kalmak ve bu dinginliği ve sakinliği depolama isteği uyandırıyor. Brugge’e mutlaka gitmeliyiz diyen seyahat arkadaşım Barış’ı bu mükemmel tercihi için tebrik ediyorum. Bana önermiş olduğu In Bruges filmini sizlerede tavsiye ediyorum ve fotoğraflara geçiyorum.

Olmazsa olmazlar nelerdir?
Kanal turu mutlaka yapılmalı.
Kutsal Kan Kilisesine gidilmeli gotik havasıyla etkileyici bir yer.
St. John hastanesi ortaçağdan günümüze gelen bir yapı olduğundan bile ziyarete değer.
Brugge Katedrali gidilmeli, çok etkileyici bir yapı.
Çikolata yemeden gelmeyin.
Başıboş yürüyün evet yapın bunu sokaklarda öylece yürüyün inanın bana pişman olmayacaksınız. Sokaklardaki kapılar bile bu yürüyüş için yeterli olacaktır.

Brugge Seyahat Rehberi
Brugge’den gece pozu
Gecesi ayrı, gündüzü ayrı güzel bir şehir Brugge.

Brugge Seyahat Rehberi
Brugge Meydanı
Çok enteresan heykellerin bulunduğu Brugge meydanı. Bir çok insanın uğrak yeri haline gelmiş, oldukça geniş ve güzel bir meydan.

Brugge Seyahat Rehberi
Penceredeki dostumuz
Brugge ile ilgili bir arama yaptığınızda mutlaka bu sevimli dost çıkıyor. Kanal turu yaparken gördüğümüz bu arkadaş pencerede asil bir şekilde duruyor ve kesinlikle istifini bozmuyor. O kadar laf attık ama göz bile süzmedi.

Brugge Seyahat Rehberi
Brugge Katedrali
Korku ve heyecan karışımı bir duygu tadacağınız bir yer Brugge Katedrali. Aslında korku demeyelimde gotik havanın verdiği gerilim diyelim.


Saat dükkanı
O kadar güzel bir dükkan ki içerisinde binlerce saat var ve bu saatler o kadar eski o kadar tarih kokuyor ki etkilenmemek mümkün değil.

Vize gerekli mi?
Schengen ülkesi Belçika’nın bir şehiri olduğu için Schengen vizesi ile gidebilirsiniz.

Çantamızda neler olmalı?
Yağmurluk, güzel bir yürüyüş ayakkabısı ve iyi bir fotoğraf makinesi.

Nerede konaklanmalı?
Ucuz olan herhangi bir otelde ya da hotelde kalınabilir. Biz arkadaşımla hosteli tercih ettik. Merkezin çok yakınında küçük bir hostelde kaldık.

Ne yenir ne içilir?
Brugge de patates çok meşhur tadına bakmalısınız. Aynı zamanda yemek sonrasında çikolatanın binbir türünü bulabileceğiniz çikolatacılardan doyana kadar çikolata yiyebilirsiniz. Tabi bira konusunu açmaya sanırım gerek yok. En kaliteli biraları burada bulabilirsiniz. Son olarak Dominos Pizzaya gidip yarım ekmek tavuk yiyebilirsiniz. Bizim buradaki Dominoslar neden yapmıyor yahu bunu ne güzelmiş dediğimiz bir yiyecekti.

Hatıra olarak ne alınır?
Büyük alışveriş merkezleri ya da yüksek müzikli dükkanlar burada yok çok şükür. Daha çok küçük ve butik dükkanların yer aldığı Brugge’de mutlaka alacak birşeyler bulabilirsiniz.

İnsanlarla iletişim nasıl?
İnsanlar şehrin huzrunu içlerine çekmişler ve bir daha bırakmamışlar. Herkes son derece kibar ve nazik. Genel eğlenceleri meydandaki barkovizyondan futbol maçı seyretmek olan halk, gecenin belli saatlerinde evlerine çekiliyor. Sokaklar bomboş oluyor. Belli başlı mekanlarda sohbet ve bira ziyafeti devam ediyor. Ama herhangi bir taşkınlık vs. olmadan.

Ne zaman gidilmeli?
Brugge ne zaman gelinirse gelinsin güzel olacaktır. Çünkü yağmurlu zamanı bu kadar güzel olan bir şehir her zaman güzeldir inanın.

Brugge seyahat rehberi Brugge şehir rehberi, Brugge gezi rehberi, Brugge seyahat rehberi, Brugge öneri rehberi, Brugge seyahat rehberi, Brugge seyahat rehberi, Brugge seyahat rehberi, Brugge seyahat rehberi, Brugge seyahat rehberi, Brugge seyahat rehberi