Seyahatteyim

Ucuz Uçak Bileti

Her seyahat severi düşündüren bir noktadır ucuz uçak bileti. İnternette sıklıkla gördüğünüz bu konuya az biraz daha net bir yaklaşımla yaklaşmak için bu yazıyı hazırladım. Umarım bir faydası olur seyahat severler için.

Bildiğiniz gibi uçak biletleri zamanında alınmalı yani çok öncelerden alınmalıdır. Aksi takdirde fiyatlarda çok uçuk farklılıklarla karşılaşabiliyoruz. Tabi bir diğer konu iyi bir havayolu firması olsun isteriz. En önemli konu ise güvenli olmasını isteriz. Sözün kısası Ucuz Uçak Bileti dendi mi sadece ucuz olması yetmez.

Elbette bu kritelerin hepsinin bir arada olması zor, fakat yine de isteriz. Eğer seyahat tarihlerimiz esnek ise ya da çok öncesinden planlama yapabiliyorsak o zaman bu kriterleri sağlayabiliriz. Ama eğer zaman açısından sorun olduysa veya çok ani bir seyahat ise işte o zaman sıkıntılı bir ödeme yani yüksek fiyatlı bir bilet almanız kaçınılmaz oluyor.

İşte bu noktada size bir tecrübemi paylaşmak istiyorum. İş için gittiğim İzmir seyahatimde dönüş için biletlere bakıyordum. Şirketimin hangi havayolunu tercih edeceğini bilmiyordum elbette. Ama hem bakmak hem de öneride bulunmak adına bakmak istedim. Çok kısıtlı bir zaman aralığı olduğundan fiyatlar oldukça yüksekti.

Ararken karşıma çıkan bir kaç firmadan biri olan Anadolu jet’in hem en ucuz uçak bileti, hem güvenilir hem de iyi bir havayolu olduğunu biliyordum. Kriterlerimizi karşılıyor aslına bakarsanız. Arkasında Türkiye’nin en büyük havayolu şirketi THY’nin deneyimini ve kalitesini taşıması gibi bir artısı daha olunca neden tercih edilmesin ki diye düşündüm.

Yurtiçi uçuşlarınızda güvenilir pilotlara, kaliteli bir yolculuğa ve uygun fiyatlı biletlere ulaşmak için deneyebilirsiniz. Ama size önemli tavsiye alabildiğiniz kadar erken alın biletlerinizi. Çünkü bir gün bile fiyatlarda çok fazla değişime neden olur. Keşke dememek için bir kaç gün bile olsa önceden almaya çalışın uçak biletlerinizi.

Ucuz Uçak Bileti