Seyahatteyim

En İyi Güneş Kremi

Yaz mevsimi yaklaştı, tatil planları yapılmaya başlandı. Belki bir çoğunuz tatilinizi daha uygun fiyata getirebilmek için, kış fırsatlarıyla alıp gün saymaya başladı. Belki de aramızda son dakikacılar vardır ve henüz nereye gideceği belli değildir. Net bir planı yoktur, hala ne yapabilirim, nereye gidebilirimi düşünüyordur. O zaman kararsız olanlar için birkaç tatil rotası paylaşalım, belki karar vermenize yardımcı oluruz.

BU YAZ NEREYE GİDELİM

Yaz tatilinden beklentiniz sadece deniz, kum, güneş ve eğlence ise o zaman mutlaka Ege ve Akdeniz bölgesinde bir yerleri tercih edebilirsiniz. Kalabalıklardan hoşlanıyorsanız Bodrum mutlaka uğramanız gereken bir yer olmalıdır. Bodrum kalabalık olmasına rağmen, merkeze inmediğiniz sürece sessiz ve sakin de bir yer aslında. Dinginlik arayanlara da muhteşem koylarında, istenilen sessizliği verecektir. Bodrum’a gidecekseniz Bodrum Kalesi’ni gezmeden dönmeyin. Yine İzmir Alaçatı, taş sokakları ve evleriyle, sokaklardaki rengarenk ağaçları ve birbirinden lezzetli yemekleriyle size kucak açacaktır. İzmir’e gidecekseniz tarihi birkaç yer gezmeyi ihmal etmeyin. Bir Şirince gezisi ya da Efes Harabeleri İzmir’e gidenlerin görmeden dönmemesi gereken yerlerdendir. Kaş, Fethiye, Antalya gibi yazlık bölgeler de aklınızda olsun. Belki yamaç paraşütü yapmak isteyebilirsiniz ya da Kelebekler Vadisinde konaklamak da güzel bir seçenek olabilir.

Benim için tatil tek bir yerde kalmadan gezebilmek, kültürel yerleri görebilmek diyorsanız o zaman rotamızı başka yöne çevirmemiz gerekecek. İç Anadolu’ya doğru kanat çırparak Nevşehir, Ürgüp, Göreme rotamıza dahil edilebilir. Kapadokya yöresini gezebilir, atölyelerde çanak çömlek yapabilir ya da sıcak hava bolununa binebilirsiniz. Bir Karadeniz turu da hiç fena olmaz. Yeşilin içinde kaybolmak, nasıl huzur verir insana. Yine Güneydoğu turu da kültürel geziler arasında vazgeçilmezlerden biridir. Van’a gidebilirsiniz mesela, Akdamar adasına uğramadan dönmeyin ama. Mardin, Bitlis, Van çok güzel bir gezi rotası. Belki biraz daha yukarılara çıkıp Kars’a yol alabilirsiniz.

Rotanızı belirleyecek olan şey tatil anlayışınız, tatilden beklentinizin ne olduğu. Ama nereye giderseniz gidin, yanınızda mutlaka  bir güneş kremi bulundurun. Artık kış mevsiminde bile çantalarımızdan ayırmadığımız bir ürün haline geldi, güneş kremleri. Cilt sağlığınız için yanınıza bir güneş kremi almayı ihmal etmeyin. Hangisi alacağınıza karar veremezseniz eğer, en iyi güneş kremi için ben derim ki Yves Rocher’nin ürünlerini bir inceleyin.