Seyahatteyim

Alanya’ya Gidenler Neden Müptelası Oluyor?

Alanya’ya Gidenler Neden Müptelası Oluyor?

Yaz aylarında dinlenmek için rotasını Akdeniz’e çevirenlerin büyük bölümü soluğu Alanya’da alıyor. Her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan bu güzide belde Antalya’nın en popüler tatil beldelerinden biri oldu. Peki, Alanya’da bir kez tatil yapanların neden bu beldenin müptelası olduğunu hiç merak ettiniz mi?

Öncelikle denizin ve kumsalın tertemiz olduğu uluslararası standartlar kapsamında tescillendi. Alanya’nın pek çok plajı mavi bayraklı ve bu doğrultuda doğanın en saf halini yaşamak mümkün olabiliyor. Antik Mısır Kraliçesi Kleopatra’dan adını alan plajı altın rengi kumsalıyla büyüleyici bir güzellik sunuyor. Benzer güzellikleri Portakal Plajı’nda ya da Damlataş Plajı’nda da görmek mümkün. Ancak Kleopatra Plajı’ndan gün batımını izlemenin keyfi doyumsuz!

Alanya’da Hangi Aktiviteler Yapılır?

Plajlarının güzelliği zaten Alanya’nın tüm dünyada tanınır olmasını sağladı. Aktif bir tatil geçirmek isteyenler için de bu belde oldukça cazip seçenekler sunuyor. Hatta sadece bu aktiviteler için dahi Alanya müptelası olanların sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Yamaç paraşütü, kano, rafting, sörf, dalış bu beldede deneyimleyebileceğiniz aktivitelerden sadece birkaçıdır. Gece hayatı açısından da belde oldukça renkli…

Kent yaşamından bunalanlar için de Alanya muhteşem seçenekler sunuyor. Torosların heybetli manzarası eşliğinde Alanya yaylalarında vakit geçirebilirsiniz. Tüm yılın stresinden arınmanız için geçmişe kısa bir yolculuk da yapabilirsiniz. Şimdiye dek Pers İmparatorluğu’ndan Bizans İmparatorluğu’na kadar onlarca medeniyete ev sahipliği yapan Alanya, elbette “Antik Kentlerin Cenneti” unvanını fazlasıyla hak ediyor.

Her Bütçeye Uygun Konaklama Seçenekleri Var

Beldenin lokomotif özelliklerinden biri de konaklama seçeneklerinin fazla olmasıdır. Her bütçeye uygun otel ve pansiyonlar yıl boyunca turistlere hizmet veriyor. 5 yıldızlı lüks otellerin misafiri olmaktan kamp yapmaya kadar geniş bir konaklama skalası sunan Alanya, apart otelleri ile de rakip beldeleri geride bırakıyor.

Erken rezervasyon durumunda konaklama ücretleri neredeyse yarıya iniyor. Bu yüzden Alanya müptelası olma yolunda ilk adımı atmadan önce hemen yerinizi ayırtmanızı öneririz. Bu arada Alanya’daki apart otelleri ETS’den inceleyin. Diğer adreslerden çok daha cazip seçenekler göreceksiniz. Büyüleyici bir atmosferde tatil yapma şansını kaçırmayın.